Knowledge Team

HR8799b, c, a ta d Spektrálne a fotometrické modely a nové “Tlustý-oblak” Modely

Pôvodne na adrese http://www.astro.princeton.edu/~burrows/8799/8799.html


Popis: tar súbory Nižšie sú kolekcie spektrálnych modelov zistených a popísaných v dokumente, ktorý bude predložený Astrophysical Journal s názvom modelu atmosfér pre masívne plynných obrov s hustými mrakmi: Použitie pre HR ~ 8799 planéty od N. Madhusudhan, A. Burrows a T. Currie (2011), sme vytvorili rozsiahlu novú sadu masívnych modelov obrie planéty atmosférou a používal to, aby získanie zapadá do svetelno technické údaje pre planéty HR ~ 8799b, c, d. Domnievame sa, že široký sortiment prehánky a cloud bez modely. zatiahnutej modely obsahujú rôzne geometrické a optické hrúbky, modálne veľkosti častíc, a metallicities. Pre každú planétu a sada cloudových parametrov, budeme skúmať sietí v gravitácii a efektívne teplotou, s ktorými sme sa zistiť, obmedzenie na hmotnosti planéty a veku. Naše nové modely získanie štatisticky významné záchvaty k dátam, a presvedčivo potvrdiť, že HR 8799 planéty majú oveľa silnejšie mraky, než požaduje vysvetliť údaje o typickú L a T trpaslíci. Oba modely s 1) fyzicky hrubé forsterit mraky a 60 – $ \ mu $ m veľkosť modálne častice a 2), mraky z 1 $ \ mu $ m -sized čisté kvapôčky železa a 1 \% presýteniu vojde dáta. Rozsah najlepšie odhadovaných hmôt pre HR 8799b, HR 8799c, a HR 8799d konzervatívne rozpätie 2 až -12 M $ _ {j} $, 7–13 M $ _ {j} $, a 3–11 M $ _ {J} $, respektíve a znamenať súčasný vek medzi $ \ sim 20 dolárov a $ \ sim 150 dolárov Myr, v súlade s už skôr hlásené hviezdny veku. Tieto ustavovací teploty a hmotnosť sú o niečo nižšie ako hodnoty získané od Currie et al. (2011) s použitím aj silnejších modelov cloudu. Nakoniec sme pomocou týchto modelov predpovedať blízkej-to-mid IR farby čoskoro-k-byť zobrazovaných planét. Naše modely predpovedajú, že planéta, hmota objekty nasledovať lokus v niektorých okolí-to-mid IR color magnitúdy schémach, ktorá je jasne oddeliť od štandardnej L / T trpasličí lokuse pre terénne hnedých trpaslíkov.


Madhusudhan, Burrows, a Currie papier zahŕňa modely s mrakmi rôznych geometrických hrúbky, (zložených z forsterit alebo železa), cloud, bez modelov, a nerovnovážnej modelov. Ak by ste použiť tieto teoretické modely v talk, publikácie, návrh, alebo akýkoľvek iný doklad, by sme uvítali, keby ste sa vzťahujú k tomuto dokumentu. Neváhajte kontaktovať Adam Burrows (burrows@astro.princeton.edu), ak máte nejaké otázky či požiadavky.


Na tejto stránke nájdete modelov používaných v našom HR 8799 štúdiu, rovnako ako sadu nových modelov “tučný”, mraky, ako sú tie, ktoré sú nevyhnutné, aby sa zmestili do HR8799 “planéty”, ale pre širšiu škálu efektívnych teplôt a gravitáciu:


Nomenklatúra pre oblačných modely:


Názov súboru obsahuje informácie o cloud-typ, veľkosť častíc, efektívne teplotu, oblačnosti zloženie, metallicity, a závažnosť, v tomto poradí. Prvé písmeno v názve súboru naznačuje typ zákalu: “A”, “AE”, “E”, alebo “AEE”, ktoré zodpovedajú štyrom typy mraku s rôznymi fyzikálnymi miere, ako je to popísané v dokumente. Napríklad: “A100.1000.cloud.3solar.g4.0.21″ implikuje cloud modelu typu, s 100 mikrónov modálne veľkosti častíc, Teff = 1000 K, Fosterite zloženie (“cloud” V predvolenom nastavení znamená forsterit mraky), metallicity = 3 x slnečné, a log10 (g) = 4,0. “.21″ Na konci je pre účely monitorovania súborov a nemá žiadny fyzikálny význam. Pre železa mraky, “cloud” v názve súboru je nahradený “Fecloud”. Ak nie je uvedená žiadna veľkosť častíc alebo metallicity, ktoré sú považované za 30 mikrónov veľkosť častíc a solárne metallicity, resp. Napríklad: “A.1000.cloud.g4.0.21″ alebo “A60.1200.cloud.g4.25.21″.


Nomenklatúra jasná modelov (cloud-Free):


Cloud bez modelov v chemickej rovnováhy, názov súboru začína “T”, nasleduje efektívne teploty a gravitácie. Napríklad, “T1100_g45.clr” znamená jasný model s Teff = 1100 K a log10 (g) = 4,5. Rozšírenie “.clr” file znamená “jasné” atmosféru model. Pre modely s nerovnovážne chémia, názov súboru obsahuje aj informácie o vírivých šírenia. Napríklad, “T1100_g45_d6f2.clr” znamená jasný model s Teff = 1100 K, log10 (g) = 4,5 a vírivých difúzneho koeficientu (K_zz) = 1.0e + 6 cm ^ 2 / s. “F2″ znamená, dobré dopravné rýchlosť (“Fn” môže byť “F0″, “F1″, alebo “F2″, “F2″ je najvyššia rýchlosť).


Popular article: