Knowledge Team

Manifestu jedna pagina rozhranie

Prvotno je http://itsnat.sourceforge.net/php/spim/spi_manifesto_en.php


Pôvod webových technológií


Keď Tim Berners Lee vymyslel web hľadal systém zverejniť vedeckých dokumentov vzdialene prístupné, vizuálne atraktívne, ľahko kód a ľahko použiteľné pre netechnické osoby.


Vo vedeckom dokumente, vonkajšie uvádza do iných dokumentov, je nevyhnutné, aby sa čitateľ môže prípadne rozvíjať tému sa jedná.


Z týchto dôvodov World Wide Web bol koncipovaný ako strana (dokument) systém založený s odkazmi.


Spočiatku Web bol svet statických stránok a odkazov, ale čoskoro generovanie dynamických stránok a všeobecne využívanie webu ako podpora pre navrhovanie webových aplikácií zložité všetko.


Spirála príchod webových aplikácií


Po mnoho rokov došlo k veľkej snahy prispôsobiť web paradigma stránok a odkazov na vývoj aplikácií. Vo webovej aplikácii neexistujú Berners “pohľad na statických dokumentov a jednoduchých odkazov.


Rôzne vývoj aplikácií prístupy sa deje:


 • Model 1: priamy preklad pôvodného modelu stránok a odkazov, kde sú stránky dynamicky generovaných.
 • Model 2 o MVC: teraz odkazy nie sú priamo ukazuje na konkrétny cieľ stránky, v tomto prípade regulátor rozhodnúť, čo ďalšie stránky v závislosti na operáciách sa konali v stránky prechodu.
 • MVC na báze komponentov (Model 3?): Je sofistikovaná verzia modelu 2 simulovať, ako desktop aplikácie fungujú. Je založený na komponenty a akciách, takže akákoľvek akcia používateľa znamená, kompletné prestavať a znovu stránky čiastočne mení niektoré časti podľa s vykonanú akciu. Stránka a str prechod je teraz riadený zložiek, ktoré to, čo sa teraz zmení prebieha podľa udalosti, simuluje, ako komponenty pracovať na desktop GUI programovanie.

V posledných rokoch bola zavedená AJAX technika, táto technika s pomocou JavaScriptu umožňuje čiastkové zmeny na stránkach získanie nových dát zo servera bez prekládky. Aj napriek čiastočnej zmeny stránka techniky je dávno pred zavedením XMLHttpRequest v programe Internet Explorer (základné programovanie AJAX), to bolo zosilnenie jeho masívne využitie.


Teraz milióny webových stránok a webových aplikácií používať AJAX, aby poskytovali lepší zážitok koncových užívateľov vďaka viac citlivé užívateľské rozhranie čiastočne vyhnúť nepríjemnej opätovné načítanie stránky.


Aj napriek masívnej využitie AJAX, môžeme povedať, Web sleduje model rozvoja by sme mohli pomenovať ako “model 2 (MVC), obohatený o AJAX”. Pri použití AJAX, “Model 3″ nemá moc zmysel, pretože AJAX do značnej miery znižuje potrebu správy stránke na základe komponentov. Vzhľadom k tomu, AJAX sa zvyčajne používa vedľa zložiek (nie nutne predstavovať v modeli 2), môžeme klasifikovať súčasný stav odboru vývoja webových aplikácií, ako Model 3.5, kde navigácia stránkami čiastočne zabrániť v prípade menších štátnych prechodov uskutočnenej AJAX a JavaScript.


Krúžkové Aké sú nevýhody stránky navigáciu a vývoj?


Každý web developer vie, ako problematické je stránka navigácia vo webovej aplikácii, okrem šírky pásma, spustošenie a čas proces prestavby celých stránok viac problémov, aby vývoj webových aplikácií bolestivé ako nechcené caching, späť / vpred tlačidla, desynchronized formy spôsobené “formulára auto-fill” rys niektorých prehliadačoch, a tak ďalej. To nie je nezvyčajné, že vidí webových aplikácií, ktoré sa skrývajú v menu a tlačidlá prehliadača, alebo pomocou frame a iframe (napr banky), aby sa zabránilo problému tlačidiel vpred / vzad.


Vývoj založený Page vynúti štýl kódovanie divné, opakované (veľa zahŕňa) a neefektívne (obaja šírku pásma a výpočtový výkon) nebol nájdený vo vývoji plochy.


Spirála co je to, čo bráni intenzívne využívanie AJAX?

V oblasti vývoja webových aplikácií sme zvyknutí rozlišovať dve povahy internetových riešení: webových aplikácií a webových stránok.


V prvom prípade AJAX je stále viac a viac používajú, pretože tento druh aplikácií nezdieľajú niektoré náležitosti uložené na webových stránkach. V webových stránok je problém intenzívne využitie AJAX.


Vo verejných webových stránok koncoví používatelia sú zvyknutí na stránke konceptu, viazaný na stránky nejaké potreby a služby sú vyžadované v akejkoľvek webovej stránky, ako je:


 • Záložky
  : Každá webová stránka má inú adresu URL, toto URL možno uložiť ako záložku. Vzhľadom k tomu, AJAX môže čiastočne meniť stránky URL je rovnaká, môže koncový užívateľ nemôže uložiť ako záložku konkrétny zobrazenie (štát) stránky.
 • Search Engine Optimization (SEO)
  : Jedno web chce byť plne indexované pomocou vyhľadávačov, ako je Google Search. Aktuálny roboti pozri web ako web 1.0, to znamená, že kód JavaScript je úplne ignorovaný, a tým akákoľvek čiastočná zmena prebieha cez AJAX načítať zo servera sa nevykoná potom nie sú indexované roboti, ktorá prechádza cez webové stránky.
 • Služby založené na návšteve stránky
  : napríklad reklamné služby, ako je Google AdSense a stranu návšteva monitorovaním ako je Google Analytics, v oboch prípadoch je dôležité, počet načítanie stránky. Preto akákoľvek čiastočná zmena vykonaná AJAX nepočíta ako nový návštevu.
 • Príležitostné potreba pop-mláďat okná

Pretože tieto náležitosti intenzívnej AJAX je znechutený vo webových stránkach.


Avšak rozdiel medzi “webové stránky” a “webové aplikácie”, sa stáva menšie, pretože takmer všetky webové stránky je akýmsi “webové aplikácie” …


Spirála mali by sme vzdať AJAX aplikácie náročné?


Nie.


K dispozícii sú technické riešenia pre všetky vyššie uvedené náležitosti.


Spirála tvorba webových stránok na základe jednej webovej stránke (SPI), je to možné?


Ano!


To je čas začať tento prechod, vývojári a koncoví užívatelia všetci získajú. Máme technológie a moderné prehliadače sú kvalifikovaní na dosiahnutie tohto cieľa.


Ak chcete uspieť v tejto “novej” spôsobom vývoj webových aplikácií musíme splniť všetky predchádzajúce náležitostí akejkoľvek webovej stránky.


Spirála strany zbohom, vitajte stavy


V webovej aplikácie bez JavaScriptu, stav sekvencie odpovedá na stránky, v aplikácii SPI akákoľvek čiastočná zmena znamená nový “stav” v “stránky”. Medzi štáty, môžeme rozlíšiť dve kategórie stavov:


 • základné stavy
 • sekundárne štáty

Odlíšenie medzi oboma typmi štátu je veľmi dôležité, pretože základné štáty budú v prípade potreby stanú webové stránky. Základné a stredné diferenciácie je závislá na webové stránky.


Pre lepšie pochopenie oba typy stavov, môžeme študovať skutočný príklad: login overenie.


V klasickej stránky sa aplikácie založené typický prihlásenie vytvorená pomocou dvoch stránok, jeden pre užívateľské meno a heslo a jeden o tom, užívateľské možnosti v prípade prihlásenia validácie bolo správne; prihlasovacia stránka je znova ukazovať nejaké chybové hlášky vedľa prihlasovacieho formulára pri prihlásení vstup je zlé.


V SPI web, počiatočné prihlasovacie meno a stránky užívateľské možnosti by mohli byť základné stavy a chybové hlásenia pozdĺž prihlásenie môže byť sekundárne stavy.


Ďalším príkladom, webové stránky založené na stranách majú byť prevedené na SPI, v tomto prípade bude základné stavy byť stránky a sekundárne štáty budú stránka štáty s drobnými zmenami, ktoré nie sú natoľko dôležité pre vytváranie záložiek, alebo sa prechádza roboti.


Jedno pagina rozhranie a záložky


Rôzne strany majú rôzne adresy URL, tieto trasy SPI, ako môžeme zmeniť stav a zároveň URL bez prekládky, aby tento nový stav môže byť záložkou koncovými užívateľmi?.


K dispozícii je trik, pomocou časť “referenčná” URL (“hash fragment”, ten cirkus alebo hashbang), toto je posledná časť, ak je prítomný, nasledujúci znak #. Tento odkaz sa používa na rolovanie stránky k betónovému umiestnenie zadaného niektorí <a name=”ref”></a>.


Tento odkaz časť pri zmene nebude znova načíta stránku, teda v prípade, že odkaz URL zmeniť pomocou window.location spoločne so štátom stránky (v tomto prípade, že tento nový stav je “základný”), s JavaScript a AJAX, potom bez prebitiu. Vzhľadom k tomu, URL a základné stav zmenil, koncoví užívatelia môžu zachrániť túto adresu URL, nejakým spôsobom, ktorý obsahuje nové štátne informácie, ako záložku.


Keď koncový používateľ chce, aby sa vrátil opäť na záložkou, cieľový stav je uvedený v referenčnej časti URL, bude požadované server, bohužiaľ referencie časť nie je odoslaná na server, pretože referencie časť nemá nič spoločného s diaľku pomocou protokolu HTTP, preto budeme potrebovať proces post-zaťaženie.


Server vráti úvodnú stránku, v ktorej cieľový stav nie je zadaný, ale window.location objekt obsahuje pôvodnú URL, vrátane sledovaného časti. Pri načítaní cieľovú stránku, môžeme zistiť pomocou JavaScriptu, či window.location obsahuje referenčný časť a či tento odkaz má požadovaný cieľový stav informácie, ak je to pravda, môžeme prepísať URL pridanie nejaké normálne parametra zadajte cieľový stav načítať. Vzhľadom k tomu, URL skutočne zmenil nový požiadavka server spustený, tentokrát stáť načítať je v parametri a server vráti novú stránku s požadovaným stavom.


Ďalšou možnosťou, lepší než hashbangs, vzniká s príchodom HTML 5, HTML 5, History API.


Jedno pagina rozhranie a optimalizácia pre vyhľadávače (SEO)


Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na naše webové stránky sú spracovávané roboti vyhľadávačov je ponúkať dva rôzne navigačné režimy, SPI pre koncových užívateľov, stránok pre webové roboti.


Ďalší príklad ukazuje spojenie s touto myšlienkou:


<a href=”URL page” onclick=”return false”>…</a>


Tento odkaz bude robiť nič, v prehliadači sa videli, povoľte JavaScript, pretože navigácia je zakázané “return false” na onclick atribútu, ale keď topánok indexy odkaz ignoruje atribút onclick, pretože kód JavaScript nie je vykonaný a bude spracovávať zadanej URL ako ďalší strana spracovať.


V oblasti aplikácie SPI, URL sa používa pre strana / Štátna plavebná musí obsahovať cieľový stav, rovnaký typ adries URL používaných v SPI záložkami, ktorý používa referenčná časť pre označenie cieľového stavu, alebo cieľ je priamo napísané as normálne parameter, neskôr sa dáva prednosť, pretože sa vyhýba požiadavke servera, samozrejme môže byť tiež použitá “pekné URL”.


V súčasnej dobe Google už prechádza “AJAX URL”, to znamená, že adresy URL, ktoré obsahujú cieľový stav v referenčnom rámci nasledujúceho #! ako je uvedené v Making AJAX aplikácií prehľadávateľné, v tomto prípade sa musí vrátiť očakávanou strana webu / aplikácia je požadované s _escaped_fragment_ parametrom.


Súčasne web rámec SPI môže pridať špecifický kód obslužné rutiny onclick pred návratom falošného alebo sa môže viazať poslucháč udalostí na odkaz sa používa pre stav / navigácia stránky, zapísaná addEventListener alebo attachEvent v závislosti na prehliadači. Tento poslucháč udalosť sa bude vykonávať nejakú akciu veliť servera, zvyčajne používať AJAX, zmeniť stav stránky. Po kliknutí na odkaz je tento stav zmena nie je nová stránka, pretože atribút onclick = “… return false” vyhýba predvolené správanie.


Táto technika je opísané skôr, než je najjednoduchší a bezprostredné pomocou viditeľné spojenie kompatibilný s robotmi a SPI. Môžete niekedy oddeliť obe funkcie, napríklad pomocou skrytých odkazov pre koncových užívateľov, ale nie pre roboty spolu s ďalšími klikacie prvkami zmeniť SPI štáty pomocou JavaScript neviditeľné pre roboty.


Najdôležitejším rysom schopného rámca SPI je generácia stránku ako HTML s požadovaného stavu na čase zaťaženia a zároveň rovnaký stav zmeniť, musí byť vykonané s JavaScriptom a čiastočným stránky aktualizácie. Tieto náležitosti sú zásadné, aby SPI a stránky simulácie.


SPI a späť / vpred tlačidla


Späť / Vpred sú zdrojom problémov v bežných stránke na webových stránkach, a je potrebné sa vyhnúť čo najskôr. Cez užívateľov sa používa, aby sa zabránilo tlačidlá Späť a Vpred pri odoslaní formulára s dátami užívateľov (pretože to so sebou nesie riziko nákupu dvakrát v rovnakej rovine zapnutú alebo knihu), Používanie tlačidiel vpred / vzad je veľmi rozšírená.


Zrejme SPI paradigma prestávky tradičný spôsob navigácie webové stránky, pretože teoreticky vpred / vzad tlačidla nemá žiadny zmysel v SPI (žiadne stránky) a internetové prehliadače neposkytujú dobrú kontrolu týchto tlačidiel.


To nie je úplne pravda, Back / Forward správanie možno simulovať, miesto navigácia stránky Back / Forward (a história navigácia všeobecne) možno zmeniť aktuálny stav na predchádzajúcu / vpred stave. V tomto prípade kód JavaScript môže zistiť, kedy referencie časť URL zmenám a vyžaduje použitie zodpovedajúcim spôsobom zmeniť stav. Vzhľadom k tomu, prehliadač nemení stránku aplikácie je teraz plne zodpovedný Back / Forward správanie vyhnúť typické problémy neočakávaného vpred / vzad používanie koncových užívateľov pri odoslaní formulára, teraz v SPI nie je tam žiadna taká forma a nekontrolovanému navigácia stránkami podľa application / webové stránky web.


SPI a služby založené na návštevách stránok


Reklamy služby a pulty stránky navštíviť, sú založené na tom, koľko stránok boli načítané. V oboch prípadoch môžete využiť skryté <iframe> prvky, ktoré obsahujú prázdne webové stránky s potrebnými skripty vykonať tento druh služieb.


V prípade reklamných služieb, ako je Google AdSense, dynamické vkladanie <iframe> znamená načítanie novej reklamy a preto každá zmena stavu by mohlo znamenať novú reload <iframe> s reklamami. Zdá sa, Google AdSense zistiť, kedy je skript spustený AdSense v <iframe> a berie do úvahy obsah stránky kontajnera. Môže byť žiaduce pridať nejaký parameter, ktorý určuje základné stav, ktorý sa nahráva <iframe>.


V prípade čítačov návštevu, môžeme ich použiť na sledovanie užívateľských návštevy základných stavov našich webových stránkach SPI. V tomto prípade je potrebné skrytý <iframe>, obsahujúce prázdnu webové stránky s monitorovacími skripty. S jednoduchým parametrom môžeme označiť základné stav je navštívili. Naše <iframe> by mal byť globálny (vždy rovnaké na stránke). Ak je prvom načítaní stránky, základný stav načítaný (uvedené v URL), mali by byť uvedené do <iframe> s parametrom. Po načítaní stránky, každá zásadná zmena stavu by mohla byť oznámená <iframe> zmeny adresy URL pomocou jazyka JavaScript, podľa novej základnej štátu, bude táto zmena URL spôsobiť reload <iframe> (s uvedením novej návštevu).


SPI a pop-up okná


Pri vytvorení okno novej stránky modelu SPI je prerušené. Fundamentalizmus je zlé, nie je žiadny problém, ak stav tohto nového okna nemá nič spoločné so stavom nadradené okno, v tomto prípade pop-up okná sú v poriadku.


Problém nastáva, keď akýkoľvek úkon vykonáva na pop-up okná (modálne alebo nie modálne), má nejaký vplyv na nadradené okno, je zložitá koordinácia medzi stránkami. Napríklad neexistuje webový štandard pre vytvorenie modálnych okien, pretože stránka koncept tradične vždy samostatný prvok a preto je jej životný cyklus je ťažké koordinovať z inej stránky.


Našťastie tento problém má riešenie na nejakú dobu v SPI, môžete simulovať modálne alebo nie modálnych okien v tej istej webovej stránke, je vytvorená žiadna nová okná skutočná stránka. V prípade non-modálnych okien, akýkoľvek HTML element s absolútne umiestnenie môže byť “non-modálne okno”, a môžete vytvoriť modálnych okien pomocou absolútnej polohy, ovládanie z-index a nepriehľadnosť prvkov “na vrchole” stránky (“modálne vrstvy”). Tieto riešenia sú platné v kontexte SPI.


S trochou snahy, aj štátu, ktorý ukazuje modálne okno môže byť zásadný stáť a teda splavný roboty vyhľadávačov.


Kultúrne posun pre webové vývojárov


Väčšina webových vývojárov (a webových frameworkov) si myslí, že Web as so sídlom na stránkach, redukcia strana na jednu stránku znamená radikálnu zmenu mysle a ako robíme webových stránok a aplikácií. Táto zmena nie je tak radikálny vďaka Ajax, AJAX je dnes mainstream, a znížila počet strán typických webových stránok, v súhrne to nám priniesol vedľa tohto “nového” Rozvoj SPI modelu.


V novom SPI web <form> tag zmizne a všeobecne potreby zasadnutí používaných ako dátové manažéri týchto sekvencií stránok. Teraz protagonista je stránka klient s nejakým symetria servera (stránka v serveri). V skutočnosti, pretože sa zbavíme koordinácia stránky s reláciou sme oslobodení zo zdroja problémov, ako je zlé prax niektorých užívateľov, ktorí otvoriť niekoľko okien sa na rovnakej stránke, táto prax zvyčajne láme relácie a aplikácie všeobecne.


Programovanie SPI je založený na udalostiach rovnako ako v ploche, pretože v pracovnej ploche väčšine aplikácií beží v rovnakom ráme okna, a keď existujú podriadené okná sú tieto plne riadená hlavnom okne a skutočne modálne.


Po paradigmy vývoja vývoj webových aplikácií, tento “nový” prístup by mohol byť menovaný Model 4.


Kultúrne posun pre koncových užívateľov?


Nie moc, so záložkami a vpred / vzad simulácia koncoví užívatelia sa nebude rozlišovať webové stránky SPI a rovnakú stránku založenú, ďalej miesto SPI bude lepšie reagovať a typický blikanie a posúvanie stránky navigácia je odstránený.


Technická životaschopnosť dnes


Tento manifest nie vyhlásenie o zámeroch, ale výrazom túžby podporiť “nový” spôsob budovania internetovej stránky, ktoré sú už reálne. Vyššie uvedená technická štúdia mala vždy web rámec Java ItsNat ako technologického základu SPI vývoj webových stránok. Napriek ItsNat bola koncipovaná od prvého dňa na tento druh aplikácií / stránok, predchádzajúce metódy by mohli byť použité s inými webových frameworkov alebo tieto rámce mohli vyvíjať poskytnúť zázemie pre tento druh webových stránok SPI s požiadavkami strana simulácie.


Niektoré požiadavky na týchto webových stránkach SPI, aby bolo možné nahradiť tradičné strana na základe webových stránok, ako je napríklad stránka simulácia základných stavov na čase zaťaženia, sú len možné serveri centric webových frameworkov, pretože HTML rendering musí byť vykonané v serveri včas zaťažení. HTML rendering včas zaťaženie a rovnaký dynamicky načíta a vloží sa JavaScriptu sú kľúčové vlastnosti webového rámca pripravený postaviť webové stránky SPI. Klientske centric rámca mohli mať zásadnú úlohu pri realizácii tzv stredných štátov.


Skutočného príkladu, svet


Web Innowhere.com/jnieasy je vyrobená ItsNat na serveri a dobrý príklad webových stránok SPI, pretože zhŕňa všetky požiadavky na webové stránky SPI, je vysvetlené v tomto dokumente, bude uspokojivý nahradiť tradičné miesta. V skutočnosti, že nová verzia SPI nahradí, bez náznakovo estetický funkčné zmeny, predchádzajúce verzie založenej na stránkach.


Charakteristika:


 • Jedno Page rozhranie: tlačidlá Späť a Dopredu sú simulované mení na predchádzajúcu alebo dopredu navštíveného štátu.
 • Základné stavy možno uložiť ako záložky.
 • SEO kompatibilný: základné stavy sú dosiahnuteľné s JavaScriptom zakázaná vrátane modálne okno.
 • Google SEO kompatibilný “AJAX URL” pomocou #! formáte, stránka sa tiež žiada po zjazde Google z _escaped_fragment_ parametra. Napríklad tento stav navštívená Google požadujúci túto adresu URL.
 • Práca s JavaScript so zdravotným postihnutím.
 • Ukazuje bannerovej reklamy založené na Google AdSense
 • Napriek tomu, že je SPI, prechádzanie základných stavov je monitorovaný Google Analytics pomocou skrytej <iframe>, ktorá URL sa zmení, keď základné zmeny stavu.
 • Simulovaný modálne okno vyhýba vytvorenie novej okno stránku, to simulované okno je tiež dostupný s priamou URL s textom už vo značenia na čase zaťaženia v dôsledku toho SEO kompatibilné.

Popular article: