Knowledge Team

Slovné hry písmenom dohody

Prvotno je http://homepage.ntlworld.com/vivian.c//Words/WordGamesLetters.htm.Tieto hry so slovami, sú pre viac ako jednu osobu, skôr než typov puzzle ETC, ktoré sa normálne robia jednotlivci, ktoré sú k dispozícii všade.


Jeden typ slovná hra zahŕňa tvorí slovo z ľubovoľného zbierky listov ako v komerčne dostupné Scrabble, Kanugo alebo Lexicon. Skill je to, nájsť kombináciu, ktorá robí slovo s maximálnou možnou bodov, teda dostať Q na husľový písmeno námestí Scrabble atď, a poznanie frekvencia písmen vo scrabble sade 100 dlaždíc – 12 Es, 6 ts, 1 Q, atď, podobné, ale nie úplne rovnaké ako na zozname frekvencie pre angličtinu ako celok. To zvyčajne spolieha na ľubovoľný súbor slov, ako sú tie v zavedenej slovníku, skôr než každodenné anglickej slovnej zásoby. Knihy o Scrabble patria také dva list slová ako: AA, bo, ka, KY, od, čchi, ri, XI a UT. Menej známy variant je hore Words, kde hráči hromada zálepky nad inými listy, aby sa slová sa nikdy stanovená tak, ako sú v Scrabble.


Ale všetci z nich sú v podstate hrajú s povrchovými vlastnosťami slov, tj listy a ich poradie nie je s podstatou slova – jeho významu. Vie niekto, je jedno, čo aa znamená? (V skutočnosti DSD má dva vstupy pre AA, jeden zastarané zmysel prúd “, jeden živý význam” hrubý, scoriaceous láva “). Počty Sudoku mať toľko spojenie s našou znalosti angličtiny ako ľubovoľných slov súťažné Scrabble.


Ceruzku a papier list usporiadanie hier zvyčajne vyžadujú aspoň znalosť anglického hláskovania. Ghosts bol favorit James Thurber. V tomto jedna osoba vyberie slovo, bez toho, aby rozprávanie niekoho iného a vyhlasuje prvé písmeno, hovoria b pre Britov. Ďalší hráč musí pokračovať pravopis možné slovo a pridá získať BA k boju. A tak ďalej. Trik je v tom, že hráč nesmie dokončiť slovo, akonáhle prešiel 3 písmená na dĺžku. Hráči môžu mať za úlohu otestovať, že sú na mysli skutočné anglického slova. Životy sú stratené, pokiaľ sú slová skončil, a keď sú problémy zlyhalo; tri životy preč a ty si duch. V náročnom verzii známej ako Superghosts, písmená môžu byť pridané na koniec, uprostred alebo na začiatku slova.


Popular article: